Piaskownica pozwala dzieciom na zabawę piaskiem w ramie wykonanej z tworzywa sztucznego lub metalu. Piaskownice są ulubionymi zabawkami maluchów. Nic dziwnego, że można je znaleźć na niemal każdym placu zabaw. Piaskownice pozwalają dzieciom na zabawę i zachęcają do rozwijania zdolności manualnych. Maluch buduje domki z piasku i stara się je dobrze wykonać. Piaskownice to bezpieczne i pewne miejsce dla dzieci. Do wyboru jest wiele opcji.

Ranking piaskownic

Jaką piaskownicę kupić dziecku? Wielu rodziców zadaje to pytanie, gdy posiadają własny ogródek, w którym możliwe jest posiadanie tego typu zabawki. Każde dziecko lubi bawić się w piasku, nawet jeśli nie wszystkie dzieci mają w pobliżu plac zabaw. Nasz ranking piaskownic będzie lepszy dzięki wyborowi odpowiedniego produktu. Zamieściliśmy w nim najpopularniejsze wśród internautów modele.

 1. Little Tips piaskownica plac budowy

  Wyjątkowa piaskownica przeznaczona dla dzieci, która wygląda jak plac budowy. Posiada również koparkę i parasol chroniący przed intensywnym słońcem. Zestaw można złożyć samodzielnie, ale nie wymaga on żadnych specjalnych narzędzi. Cały zestaw waży około 15 kg. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 lat.

 2. Wader Piaskownica Obręcz + Tor wodny + akcesoria.

  Ta niezwykła piaskownica wodna pozwala na wielogodzinną zabawę na świeżym powietrzu. Na brzegu zabawki znajduje się korytko, w którym można trzymać wodę. W zestawie znajduje się również statek, cztery samochody oraz lejek. Dla utrudnienia można użyć lejka, młynka i specjalnych przegródek, które zatrzymują ruch. Piaskownica dostarczana jest z ośmioma elementami, które są łatwe do złożenia.

 3. Little Tikes Piaskownica Żółw

  Wysokiej jakości, zamykana piaskownica, która wyglądem przypomina żółwia. Stanowi świetny dodatek do każdego ogrodu. Nadaje się dla dzieci od 3 roku życia. Waży 5 kg i może pomieścić do 70 kg piasku. Należy je dokupić osobno. Wewnątrz żółwia znajdują się dwa miejsca do odpoczynku. Dzięki temu maluch może bawić się z kolegą, lub koleżanką. Piaskownica wykonana jest z trwałych materiałów.

 4. Smoby Piaskownica motylek zielona

  Do wykonania tej zielonej piaskownicy w kształcie motyla użyto wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Jest ona miękka w dotyku i wytrzymuje trudne warunki atmosferyczne. Posiada dwa skrzydła, które blokują się razem i mogą być używane jako ławka. Jedno ze skrzydeł może pomieścić piasek, a drugie wodę. Korpus posiada sitko, które można podłączyć do węża ogrodowego. Dzięki temu można stworzyć małą fontannę wodną. Piaskownica jest łatwa w czyszczeniu.

 5. Piaskownica Big I Pool Shell Blue.

  Piaskownica ta przeznaczona jest dla dzieci poniżej piątego roku życia. Występuje w kształcie muszli morskiej. Można ją wypełnić albo wodą, albo piaskiem. Piaskownica może być następnie uszczelniona, aby chronić ją przed zabrudzeniem po zabawie. Jest więc bezpieczna dla dzieci. Jest łatwa w czyszczeniu. Łatwo ją wyczyścić. Wystarczy opłukać ją mocną wodą i wysuszyć. Dodatkowym atutem jest jej niewielka waga i atrakcyjne kolory.

Jaki typ piaskownicy kupić?

Piaskownice to popularny wybór wśród zabawek ogrodowych dla dzieci. Piaskownice to świetna opcja dla maluchów, które uwielbiają bawić się w piasku. Jaką piaskownicę wybrać? Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

 • Rozmiar Piaskownica powinna być na tyle duża, by pomieścić dziecko. Duże modele pozwalają na więcej możliwości zabawy. Nie zawsze jest to jednak korzystne dla rodziców. Duże piaskownice są droższe, zajmują dużo miejsca i wymagają pracochłonnej konserwacji, np. wymiany piasku. Bez pokrywy trudniej jest przykryć taką zabawkę. Nie warto robić tego zbyt często.
 • Materiał Główne opcje to piaskownice plastikowe i drewniane. Drewniane modele są odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych. Najlepiej sprawdzają się w przypadku starszych dzieci. Wykonane są z drewna sosnowego lub świerkowego. Czasami mają zamknięcie i daszki. Są bezpieczne, o ile drewno zostało odpowiednio przygotowane. Piękno drewnianych piaskownic jest tym, co je wyróżnia. Trzeba je konserwować, np. olejować co kilkadziesiąt lat. Piaskownice plastikowe kosztują mniej. Można je znaleźć w wielu różnych wzorach i kolorach. Są one uwielbiane przez małe dzieci. Plastik może być bardzo gorący i łatwo go uszkodzić. Plastik może być również nieatrakcyjny wizualnie. Jest to również łatwiejsze do utrzymania. Plastikowe piaskownice mogą być również łatwo przenoszone z jednego miejsca na drugie, ponieważ są lekkie.
 • Elementy dodatkowe Klasyczną propozycją jest piaskownica otwarta w formie kwadratowej lub okrągłej. Do wyboru jest jednak więcej modeli. Świetną opcją są zabawki zamykane z pokrywami. Pozwalają one na zamknięcie piaskownicy i chronią ją przed zabrudzeniami. Czasami pokrywa może służyć również jako miejsce do siedzenia. Piaskownice z zadaszeniem chronią dzieci przed intensywnym słońcem. Bardziej rozbudowane modele można połączyć z ławeczkami lub całym stołem z wodą. Klasyczną piaskownicę można połączyć z piaskownicą wodną, tworząc wspaniałe zestawienie. Dzieci uwielbiają zabawę w wodzie, zwłaszcza podczas letnich upałów.

Czy warto zakupić piaskownicę.

Dzieci uwielbiają piaskownice. Są one najbardziej upragnionymi miejscami na placach zabaw. Podobną zabawkę można ustawić na swoim podwórku. Jest to świetny pomysł, ponieważ piaskownice można ustawić w ogrodzie i są bardzo przystępne cenowo.

W sklepach można znaleźć zarówno piaskownice drewniane, jak i plastikowe. Największą popularnością od wielu lat cieszą się piaskownice plastikowe. Dlaczego tak jest. Stanowią świetny wybór do mniejszych ogrodów. Są lekkie i łatwo je ustawić w dowolnym miejscu. Latem można je wykorzystać jako basen. Piaskownice plastikowe mogą być niedrogimi zabawkami.

Piaskownice drewniane są trwałe i wytrzymują uszkodzenia mechaniczne. Są bezpieczne dla dzieci, to produkty trwałe i przyjazne dla środowiska. Wymagają jednak odpowiedniej impregnacji przed użyciem. Ten typ piaskownicy posiada szeroki brzeg, który pozwala na ustawienie piaskowych babek lub innych przedmiotów. Piaskownice drewniane są droższe i zajmują więcej miejsca w ogrodzie.

Wśród producentów piaskownic znane są m.in.

 • Little Tikes
 • Wader
 • Smoby

Godne uwagi sklepy

 • Allegro
 • Media Expert
 • Media Markt
 • RTV Euro AGD
 • Empik
 • Avans
 • OleOle

Podsumowanie rankingów piaskownic

Piaskownice to świetna zabawka. Maluchy uwielbiają bawić się w piasku. Dzieje się tak niezależnie od ich wieku. Warto im na to pozwolić, zwłaszcza latem. Zabawa na świeżym powietrzu to świetny sposób na spędzenie czasu z dziećmi. Jaką piaskownicę wybrać? Rynek z każdym rokiem oferuje więcej opcji. Opcji zabawek jest wiele i występują one w różnych wariantach. Nasz ranking piaskownic powinien pomóc Ci w wyborze odpowiedniego modelu. Zamieściliśmy również kilka ciekawych propozycji produktów.