Radiobudzik może być niewielkim, stacjonarnym urządzeniem, które odbiera sygnały radiowe i budzi nas odpowiednim dźwiękiem. Może to być radio, melodia lub alarm, który rozpoczyna się o określonej godzinie. Radiobudziki mogą mieć dwa alarmy, które można ustawić tak, aby budziły dwie osoby o różnych godzinach. Wszystkie urządzenia wyposażone są w zegar z dużym wyświetlaczem. Można dzięki nim szybko sprawdzić aktualną godzinę.

Ranking radiobudzików

  1. Radiobudzik Sony IC-FC1PJ.

    Radiobudzik, który można wykorzystać do projekcji czasu na suficie lub ścianie. Pozwala na szybkie ustawienie wybranych stacji radiowych dzięki cyfrowemu tunerowi. W pamięci można zapisać 10 z nich. Możesz również naładować swój smartfon za pomocą portu USB. Nie musisz się martwić o rozładowanie baterii. Nawet w przypadku braku zasilania, budzik włączy się automatycznie o określonej godzinie. Możesz ustawić dwa różne czasy budzenia.
  2. Radiobudzik Blaupunkt CR12BK.

    Nowoczesny radiobudzik utrzymany w eleganckim czarnym kolorze. Może być zasilany z sieci elektrycznej. Może zapamiętać 10 różnych stacji FM. Posiada również czujniki drzemki i temperatury, wewnętrznej i zewnętrznej. W radiobudziku dostępne są funkcje podwójnego alarmu. Budzi on albo wybranym dźwiękiem, albo stacją radiową w zależności od preferencji użytkownika. Na uwagę zasługuje również duży, czytelny wyświetlacz LCD.
  3. Radiobudzik Sony IC-FC1W.

    Połączenie efektownego zegara i radia AM/FM. Automatyczne ustawianie czasu i regulacja jasności. Automatyczne przełączanie na tryb czasu letniego Urządzenie można wykorzystać do ustawienia budzenia za pomocą sygnału dźwiękowego lub radia poprzez naciśnięcie przycisku. Prosta konstrukcja i stylowy wygląd radiobudzika to cechy, które go wyróżniają. Pozwala on na szybkie i łatwe przeglądanie stacji radiowych. Zegar nie ulegnie uszkodzeniu w przypadku utraty zasilania.
  4. Radiobudzik Philips AJ2000.

    Nowoczesny i elegancki radiobudzik wyposażony w lustrzany wyświetlacz. Można zaprogramować dwa budziki na różne godziny. Jest zabezpieczony bateriami awaryjnymi na wypadek utraty zasilania. Można ustawić dłuższy czas snu dzięki funkcji drzemki (9 minut). Budzik budzony jest przez stację radiową lub specjalny brzęczyk. Aby spokojnie wejść w dzień, głośność budzika automatycznie się zwiększy. Radio można ustawić na określony czas, do jednej godziny, dzięki wbudowanemu timerowi. Wyświetlacz posiada również regulowany poziom jasności.
  5. Radiobudzik SENCOR SRC 170 GN.

    Klasyczny radiobudzik z wyświetlaczem LED, radiem PLL FM z możliwością zaprogramowania ustawień oraz radiem PLL FM. Posiada również wewnętrzny czujnik temperatury. Cyfrowo wyświetla godzinę i ustawioną częstotliwość radiową. Może być budzony przez radio lub konkretny sygnał dźwiękowy. Do wyboru jest podwójny alarm z funkcją weekendową lub opcja budzenia. Na wyświetlaczu dostępne są trzy poziomy jasności. Jest wystarczająco dużo miejsca na zapasową baterię, która nie jest dołączona do zestawu podstawowego.

Jaki radiobudzik kupić?

Radiobudziki od jakiegoś czasu zyskują na popularności, a obecnie przeżywają prawdziwy renesans. Nie wyglądają już jak toporne urządzenia sprzed kilku lat. Obecnie są praktyczne i bardzo funkcjonalne. Na co zwrócić uwagę wybierając radiobudzik?

  • Wyświetlacz W tym przypadku kluczowy jest duży, czytelny wyświetlacz. Większość urządzeń posiada wyświetlacze LCD lub LED. Funkcjonalne modele posiadają podświetlenie, które pozwala zobaczyć godzinę nawet w nocy. Najnowsze urządzenia wyświetlają nie tylko godzinę, ale także aktualną pogodę. Niektóre rzutują godzinę na sufit lub ścianę.
  • Radio Wysokiej jakości radiobudziki zawierają wewnętrzną antenę, która umożliwia odbiór wielu stacji radiowych. RDS to system, który odbiera komunikaty radiowe. Jest to ciekawa opcja.
  • Ustawienia stacji Warto zainwestować w model, który pozwala na zapisywanie ulubionych stacji w pamięci urządzenia. Radiobudziki z najtańszej półki cenowej mogą być sterowane za pomocą tradycyjnych pokręteł. Nowsze modele posiadają tuner cyfrowy.
  • Budzik: Ciekawym rozwiązaniem jest radiobudzik z opcją stopniowego budzenia. Dźwięki są stopniowo zwiększane, dzięki czemu przebudzenie nie jest gwałtowne. Dla osób preferujących muzykę w łóżku dostępny jest sleep timer. Funkcja drzemki pozwala na cofnięcie alarmu w czasie o kilka kolejnych minut.
  • Zasilanie Urządzenia zasilane są sieciowo lub za pomocą baterii. Choć pierwsza opcja jest droższa, to wciąż jest stosowana w radiobudzikach, które są bardzo proste w obsłudze. Nowoczesne budziki działają na zasilaniu sieciowym, ale mogą mieć też dodatkowe zasilanie w postaci akumulatorka. Można dodać gniazdo USB, które pozwoli na ładowanie smartfona.
  • Stacja pogodowa Najnowsze budziki często mają wbudowaną stację pogodową. Wyświetlają one temperaturę wewnątrz i/lub na zewnątrz budynku.

Czy warto zainwestować w radiobudzik?

Choć większość telefonów posiada obecnie funkcję budzenia, to radiobudziki nie odchodzą do lamusa. Przeżywają one prawdziwe odrodzenie. Są to urządzenia wszechstronne i wielofunkcyjne. Mogą nie tylko budzić, ale także mają wbudowane radio, cyfrowe lub analogowe. Wiele z nich pozwala na zapamiętanie ulubionych stacji radiowych.

W radiobudzikach coraz częściej pojawiają się podświetlane wyświetlacze. Dzięki temu można zobaczyć godzinę nawet wtedy, gdy na zewnątrz jest ciemno, np. w środku wieczoru. Ciekawostką są z pewnością modele, w których można regulować jasność wyświetlacza.

Wiele nowoczesnych radiobudzików ma wbudowaną stację pogodową. Wyświetlają one aktualną temperaturę na zewnątrz i wewnątrz budynków dzięki czujnikom zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Nie ma potrzeby posiadania dwóch osobnych urządzeń. Radiobudziki działają tak samo dobrze jak proste stacje pogodowe.

Popularni producenci radiobudzików

  • Sony
  • Philips
  • Blaupunkt

Godne uwagi sklepy z radiobudzikami

  • Allegro
  • Avans
  • Electro
  • Empik
  • Media Markt
  • Media Expert
  • RTV Euro AGD
  • OleOle