Torba na aparat fotograficzny to podstawowe akcesorium kupowane razem z aparatem lub nieco później. Jego zadaniem jest zabezpieczenie sprzętu przed szkodliwym wpływem wielu czynników zewnętrznych. Torby na aparaty fotograficzne cieszą się sporą popularnością. Trudno sobie wyobrazić fotografia – profesjonalistę lub amatora, bez tego funkcjonalnego gadżetu. To bardzo ważne przede wszystkim w deszczowe dni, gdy aparat jest szczególnie narażony na zniszczenie lub uszkodzenie.

Najlepsza torba na aparat fotograficzny – ranking

Niejeden fotograf zadaje sobie na pewno pytanie jaką torbę na aparat fotograficzny kupić. To podstawowe akcesorium na wyposażeniu każdej osoby, która robi zdjęcia – zawodowo i amatorsko. Sprzęt wymaga bowiem odpowiedniego zabezpieczenia. Dlatego stworzyliśmy ranking toreb na aparaty fotograficzne. Kierowaliśmy się przy tym opiniami internautów w tym zakresie i postawiliśmy na produkty renomowanych marek.

 1. Plecak na aparat fotograficzny i laptopa 13″ National Geographic Africa

  Elegancki plecak na aparat fotograficzny inspirowany modą outdoorową. Wyróżnia się wysoką jakością wykonania. Posiada miękką, wyjmowaną komorę na sprzęt ze ściągaczem. Może też pełnić funkcję plecaka miejskiego lub turystycznego. W środku zmieszczą się bez problemu rzeczy osobiste np. jedzenie czy telefon. Komora na aparat jest otwierana od strony ciała, co jest bardzo bezpiecznym rozwiązaniem. W środku znajduje się przegródka na tablet 10 cali.

 2. Torba na aparat Lowepro Photo Hatchback BP 150 AW II (LP36955)

  Elegancki plecak na aparat fotograficzny inspirowany modą outdoorową. Wyróżnia się wysoką jakością wykonania. Posiada miękką, wyjmowaną komorę na sprzęt ze ściągaczem. Może też pełnić funkcję plecaka miejskiego lub turystycznego. W środku zmieszczą się bez problemu rzeczy osobiste np. jedzenie czy telefon. Komora na aparat jest otwierana od strony ciała, co jest bardzo bezpiecznym rozwiązaniem. W środku znajduje się przegródka na tablet 10 cali.

 3. Manfrotto MB MA2-H-S – kabura S, futerał na aparat, seria Advanced2

  Klasyczny futerał na aparat fotograficzny. Mieści sprzęt, karty pamięci i inne podstawowe akcesoria. Do środka dostęp jest od góry, co pozwala na szybkie wyjęcie aparatu, gdy ten jest potrzebny. Klapa otwiera się od ciała, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym. Mocowanie z przodu pozwala na zabranie ze sobą również niewielkiego statywu. Kabura jest wykonana z materiałów wysokiej jakości – odpornego na wodę.

 4. Lowepro Adventura Sh 160 Ii (czarna)

  Funkcjonalna torba na aparat fotograficzny ładowana od góry. Jest w stanie pomieścić sprzęt z wymiennymi obiektywami czy kamerę cyfrową z akcesoriami. Ciekawym rozwiązaniem jest specjalna kieszonka na kartę pamięci, kieszeń przednia i dwie boczne komory. Dodatkowo torba wyposażona jest w pasek z regulacją długości, ręczny uchwyt i szlufkę. Dlatego można nosić ją także przy spodniach. Producent na torbę udziela dożywotniej gwarancji.

 5. Na Aparat Kamerę Laptop Puluz

  Profesjonalny plecak na aparat fotograficzny, który sprawdzi się doskonale w podróży. Jest w stanie pomieścić nawet sporych rozmiarów laptop. Atutem omawianego produktu są szerokie, miękkie pasy na ramiona. Całość wykonana jest z wodoodpornego materiału odpornego na ścieranie i wyposażona w wytrzymałe zamki błyskawiczne. Uprząż pozwala na noszenie plecaka również w dłoni. Posiada on sporo kieszeni różnej wielkości.

Jaką torbę na aparaty fotograficzne kupić?

Torba na aparat fotograficzny to akcesorium, które musi znaleźć się na wyposażeniu każdego fotografa – zarówno amatora, jak i profesjonalisty. Na jaki produkt warto się w tym przypadku zdecydować i co trzeba mieć na uwadze przy jego zakupie?

 • Wielkość – znaczenie ma wielkość wewnętrzna i zewnętrzna. Nie można nabrać się na gabaryty zewnętrzne, gdyż jest to bagaż z grubymi ściankami i miękkimi przegródkami, co zajmuje sporo miejsca. Większe znaczenie mają więc wymiary wewnętrzne.
 • Kompatybilność ze sprzętem – są w sprzedaży torby przeznaczone do konkretnych urządzeń i modeli. W sytuacji, gdy producent torby określa, do jakich aparatów ona pasuje, sprawia jest prosta. W przeciwnym wypadku trzeba samodzielne sprawdzić wymiary torby i aparatu fotograficznego.
 • Ruchome przegródki – gdy torba jest dość duża i z założenia pomieścić ma nie tylko aparat fotograficzny, ale i inne akcesoria np. dodatkowy obiektyw, sprawdzić się może model z wyjmowanymi przegródkami np. zaczepianymi na rzep. W ten sposób przegrody dopasować można do swoich potrzeb i rozmieścić je według aktualnych potrzeb.
 • Materiał – dobra torba na aparat fotograficzny powinna być wykonana z materiału grubego i wytrzymałego. Jeśli wykorzystywana ma być w terenie, musi być to produkt odporny na wilgoć. Najlepiej sprawdzają się torby w ciemnej kolorystyce, bo nie widać na nich zabrudzeń. Warto sprawdzić uchwyt i pasek służące do przenoszenia torby, a także wzmocnienia czy ewentualne regulacje.
 • Funkcjonalność – do wyboru są zarówno niewielkie pokrowce na aparaty fotograficzne, jak i duże torby z przegródkami i kieszonkami, które mieszczą oprócz aparatu również akcesoria czy przedmioty osobiste. Warto więc zastanowić się na starcie nad swoimi faktycznymi potrzebami i oczekiwaniami w tym zakresie.
 • Rodzaj – na aparaty fotograficzne przeznaczone są zarówno torby, jak i specjalne plecaki. Zakupić można torby dedykowane do lustrzanek cyfrowych i te przeznaczone na aparaty kompaktowe. Trzeba mieć na uwadze fakt, jaki sprzęt będzie w torbie na co dzień przechowywany.

Czy warto kupić torbę na aparaty fotograficzne?

Aparat fotograficzny warto nosić na co dzień w odpowiedniej torbie lub plecaku. Jest to bowiem sprzęt, który wymaga specjalnego zabezpieczenia. Dotyczy to przede wszystkim modeli z wyższej półki, a więc lustrzanek cyfrowych czy bezlusterkowców.

Osoby, które nie używają specjalnych toreb na aparaty, muszą liczyć się z tym, że obiektyw może ulec zarysowaniu, co wpływa negatywnie na jakość wykonywanych zdjęć. Zarysować można przypadkowo także wizjer czy ekran wyświetlacza bądź całą obudowę aparatu. Poza tym sprzęt może się sam włączać i wyłączać, co skończyć się może błyskawicznym rozładowaniem. Przypadkowe naciskanie przycisków powoduje często zmianę zapisanych ustawień, a nawet utratę danych.

Jak widać, torba lub plecak na aparat fotograficzny to gadżet konieczny w przypadku osób, które na co dzień robią sporo zdjęć przy pomocy swojego aparatu. Na jaki produkt się zdecydować? Tutaj spore znaczenie ma typ posiadanego sprzętu oraz osobiste potrzeby. Warto zastanowić się, w jakich warunkach aparat jest zazwyczaj użytkowany. Czasem konieczny jest zakup np. torby wodoodpornej.

Popularni producenci toreb na aparaty fotograficzne

 • Lowepro
 • Manfrotto

Podsumowanie rankingu toreb na aparaty fotograficzne

Pasjonatów robienia zdjęć nie brakuje. Jednak sam aparat fotograficzny to dopiero początek zakupów. Warto na samym starcie zaopatrzyć się również w odpowiednią torbę lub plecak do przechowywania tego typu sprzętu. Aparaty fotograficzne są bowiem urządzeniami dość delikatnymi, które łatwo można uszkodzić czy zarysować. W wyborze odpowiedniego produktu na pewno pomocny będzie przygotowany przez nas ranking toreb na aparaty fotograficzne.