Laktator staje się coraz popularniejszym wyborem wśród przyszłych mam. Jego przydatność jest błogosławieństwem zarówno w pierwszych dniach po porodzie, jak i w kolejnych tygodniach czy miesiącach. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie laktatora, nasuwa się wiele pytań. Jaki rodzaj laktatora wybrać? Jaki laktator jest lepszy? Elektryczny czy ręczny? Na rynku istnieje wielu producentów laktatorów. Jednak najbardziej godnym uwagi jest polska firma neno. Odkąd kilka miesięcy temu po raz pierwszy weszli na rynek, sprzedali od kilkudziesięciu do kilku tysięcy laktatorów. Neno, które specjalizuje się w laktatorach elektrycznych 2/3 fazowych, to najwyższa jakość, najatrakcyjniejszy design i wszystkie wymienne części dla najwyższego poziomu higieny. Oferują również konkurencyjną cenę.

Czym jest laktator i jak działa?

Laktator to urządzenie służące do wytwarzania mleka z piersi. Działanie laktatora polega na odsysaniu mleka z piersi poprzez wytwarzane przez niego podciśnienie. Laktator jest bardzo zalecany i bardzo przydatny.

Podstawowa zasada działania zarówno laktatorów ręcznych jak i elektrycznych jest taka sama. Podciśnienie powstałe poprzez przyłożenie specjalnego lejka do mleka w piersi służy do jego odciągania. Laktatorem można nie tylko odciągać mleko, ale także "odwijać" laktację lub odciągać mleko z piersi. Należy pamiętać, aby opróżniać pierś tylko do punktu ulgi, a nie do końca.

Odciąganie mleka z piersi za pomocą laktatora jest bardzo proste. Z tego urządzenia korzystają dziś niemal wszystkie mamy, a wiele mam włączy go do swojej wyprawki.

Sprawdź naszą listę laktatorów elektrycznych

Rodzaje laktatorów

Przy zakupie laktatora będziemy musieli podjąć decyzję o tym, jaki laktator chcemy. Na półkach sklepowych będzie można znaleźć wiele laktatorów. Warto się o nich dowiedzieć, aby móc podjąć świadomą decyzję i wybrać ten, który będzie najlepiej odpowiadał naszym potrzebom.

Istnieją dwa rodzaje laktatorów: ręczne i elektryczne. O tym, który laktator będzie najlepszy, zadecydują potrzeby i wymagania kobiet karmiących piersią.

Czy wolisz laktator elektryczny czy ręczny?

Który laktator wybrać? Czy lepiej dla mnie wybrać laktator elektryczny czy ręczny? Wszystko zależy od tego, jak często go używamy. Główną różnicą między laktatorem elektronicznym a ręcznym jest fakt, że laktator ręczny może być bardziej męczący na dłuższą metę, ponieważ trzeba odciągać pokarm przez kilka minut naraz.

Laktator elektryczny nie wymaga siły do odciągania mleka i może być używany praktycznie bez naszej ingerencji. Jest on również znacznie bardziej wydajny. Będziesz mogła odciągnąć więcej mleka w krótszym czasie. Laktator elektryczny przydaje się również wtedy, gdy chcemy pobudzić laktację. Często zostawiamy dziecko z opiekunką, aby odciągnąć mleko wielokrotnie w ciągu dnia, lub jeśli nasze dziecko jest wcześniakiem i musimy je karmić sondą.

Laktator ręczny jest przydatny, gdy potrzebujemy odciągać mleko tylko sporadycznie lub gdy mamy ograniczony budżet. Najtańszy laktator Neno można kupić w tej samej cenie co ręczny.

Taka okazja zdarza się rzadko i powinniśmy być za nią wdzięczni. Nawet jeśli laktator będzie prawdopodobnie używany rzadziej niż sądziliśmy, to świadomość możliwości takiego zakupu może dać nam większą wygodę. Laktatory elektryczne Neno są bardzo przenośne i wygodne. Warto wspomnieć o wysokiej jakości silikonie zastosowanym w miękkich lejkach, a także o dużej mocy baterii.

Znajdziemy tutaj komfort i wygodę. Warto przyjrzeć się ofercie laktatorów Neno, aby mieć pewność, że wybierzesz taki, który będzie atrakcyjny cenowo i który spełni każdą Twoją potrzebę.

Czy laktator jest niezbędny?

Istnieje wiele opinii na temat stosowania laktatorów. Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie karmienia piersią bez laktatora. Inne uważają, że odciąganie pokarmu rękami jest wystarczające. Laktator może być przydatnym urządzeniem, które może poprawić jakość naszego życia. Z podjęciem decyzji o zakupie laktatora warto poczekać do czasu, gdy dziecko przyjdzie na świat.

Jeśli nie mamy problemów z karmieniem piersią lub nie planujemy zostawiać dziecka z innymi, laktator może nie być priorytetowym zakupem. Powinniśmy mieć świadomość, że laktator elektryczny może być świetnym pomocnikiem w przypadku nawału pokarmu.

O tym, czy laktator jest przydatnym i niezastąpionym urządzeniem, będziesz mogła przekonać się dopiero wtedy, gdy faktycznie go przetestujesz. Co powiecie na to, by mieć do dyspozycji takie poręczne narzędzie?