Każdy prywatny samochód osobowy powinien posiadać apteczkę pierwszej pomocy. Apteczka zawiera produkty, które mogą być wykorzystane do leczenia drobnych urazów, takich jak złamania czy rany. Stanowi ona również wsparcie życiowe dla osób poszkodowanych. Dobrze wyposażona apteczka powinna zawierać koc, plastry z opatrunkiem lub bez oraz nierozwinięte bandaże dziane. Ponadto sterylne opatrunki indywidualne, bandaże elastyczne, nożyczki.

Ranking apteczek samochodowych

 1. CarCommerce First Aid Kit w/ Din Triangle 13164 Combi.

  Sprawdź aktualną cenę

  Ta wysokiej klasy apteczka samochodowa 2 w 1 to produkt z najwyższej półki. W zestawie znajduje się trójkąt ostrzegawczy oraz w pełni wyposażona apteczka. Całość mieści się w wodoodpornym materiałowym etui. Torba posiada uchwyt, który można zawiesić w dowolnym miejscu. Apteczka zawiera bandaże elastyczne, parę plastrów oraz jednorazowe rękawiczki winylowe. Znajduje się w niej również plaster na chuście spiralnej, chusty bandażowe i bandaże kompresyjne, a także koce termiczne, nasączone żubry, nożyczki i pasek trójkątny.

 2. Yanosik Car First Aid Kit Din 13164 plus


  Sprawdź aktualną cenę

  Warto trzymać w samochodzie dobrze wyposażoną apteczkę. Zawiera ona wszystkie niezbędne elementy do udzielenia pierwszej pomocy. Jest zgodna z normą DIN 13164. W skład apteczki wchodzą opatrunki na palce i plastry opatrunkowe, kran samoprzylepny, opatrunki indywidualne i kompresy, a także chusty bandażowe, chusty trójkątne z gumkami, chusty trójkątne, chusty bandażowe i koce ratunkowe.

 3. Din 13164 Osłona ustnika z nożyczkami


  Sprawdź aktualną cenę

  Jest to poręczna apteczka samochodowa, wykonana z wodoodpornej tkaniny, wyposażona zgodnie z normą DIN13164. Zawiera zestaw plastrów opatrunkowych, łatę Bobbin, bandaże elastyczne i rękawiczki winylowe, nasączone życzenia, chusty opatrunkowe, a także bandaże kompresyjne, kompresy na rany, chusty opatrunkowe. Ponadto nożyczki, trójkąt i koc termiczny.

 4. My Auto Viragedin First Aid Kit 13164 94-006


  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości apteczka samochodowa zgłoszona przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Zawiera podstawowe produkty takie jak winylowe rękawiczki jednorazowe oraz plastry z opatrunkami, plaster na szpulce, bandaże elastyczne i chusty bandażowe.

 5. Unitec Car First Aid Kit Din 13164


  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna apteczka samochodowa zgodna z normą DIN 13164. Zawiera produkty, które mogą być wykorzystane do udzielenia pomocy przedmedycznej. Może być stosowana w każdym pojeździe. Zawiera plastry z opatrunkiem i bandaże elastyczne, plastry na szpulce, bandaże z opatrunkiem, plastry z kompresem, jednorazowe rękawice winylowe. Kompresy na rany, rękawy trójkątne, koce termiczne, nożyczki oraz maskę ratowniczą z ustnikiem. Cały zestaw mieści się w wodoodpornym etui z paskami na rzepy.

Jaki typ apteczki samochodowej kupić?

Jest to obowiązkowy element wyposażenia każdego samochodu. Nigdy nie wiadomo, kiedy może być potrzebna. Na który produkt warto postawić swoje pieniądze? Na co zwrócić uwagę przy wyborze apteczki samochodowej?

 • Wyposażenie Apteczka samochodowa powinna być dobrze wyposażona. Przed rozpoczęciem pracy powinieneś sprawdzić, czy wyposażenie spełnia europejską normę DIN13164. Jest to norma ustanowiona przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Zgodnie z nią apteczka musi zawierać konkretne produkty, takie jak kompresy i opatrunki indywidualne, opaska elastyczna, plastry, bandaże lub chusty trójkątne, rękawiczki lateksowe i nożyczki, a także bandaże, plastry, plastry, bandaże, bandaże, bandaże, bandaże, bandaże, bandaże, bandaże, opaski elastyczne, plastry, bandaże, bandaże, opaski elastyczne, plastry, bandaże, bandaże, bandaże, koce ratunkowe, Istnieją również apteczki rozszerzone, które mogą zawierać maseczki, gazę, folię izotermiczną lub gazę, a także rozbijacz do szyb i przecinak do pasów oraz latarkę. Profesjonalne apteczki są jeszcze bardziej rozbudowane.
 • Materiał opakowania Apteczki mogą być wykonane z różnego rodzaju tworzywa sztucznego. Powinno być ono odporne na działanie czynników atmosferycznych, uszkodzenia mechaniczne oraz wpływy chemiczne. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zawartość apteczki jest bezpieczna. Opakowania plastikowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Dużą popularność zdobywają opakowania wykonane z silikonu lub wodoodpornej tkaniny. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne.
 • Wygląd opakowania - Dobrym pomysłem jest, aby opakowanie apteczki było jasne i intensywne. Najczęściej jest to kolor czerwony lub pomarańczowy. Ważne jest, aby kolor był dobrze widoczny, aby można było szybko znaleźć apteczkę w samochodzie. Na opakowaniu powinien znaleźć się symbol białego krzyża umieszczonego na zielonym tle. Jest to zalecenie Unii Europejskiej.
 • Dodatkowe funkcje Niektóre apteczki samochodowe zawierają paski na rzepy, które pozwalają na przymocowanie apteczki do tapicerki. Ułatwia to posiadanie apteczki w każdej chwili. Chroni też wnętrze przed uszkodzeniami spowodowanymi przesuwaniem się.

Czy warto kupić apteczkę samochodową?

Apteczka nie jest niezbędnym elementem wyposażenia samochodu, ale jest wymagana przez polskie prawo. Obowiązkowo muszą ją posiadać kierowcy ciężarówek, autobusów i taksówkarze. Warto mieć apteczkę w swoim pojeździe, zwłaszcza że każdy kierowca biorący udział w kolizji drogowej jest zobowiązany do udzielenia pomocy przedmedycznej jej uczestnikom.

Apteczka może okazać się ratunkiem podczas weekendowych wyjazdów. Pozwala na szybkie leczenie skaleczeń i urazów. Apteczki często dołączane są do nowych samochodów osobowych. Nie zawsze można liczyć na to, że samochód używany będzie miał apteczkę. Warto zakupić nową. Dobrze wyposażona apteczka jest niedroga w przypadku samochodów osobowych. Zwykle kosztuje mniej niż kilkanaście złotych. Nigdy jednak nie wiadomo, jaki sprzęt może się w niej przydać.

Popularni producenci apteczek samochodowych

 • Yanosik
 • Moje Auto
 • Unitec

Godne uwagi sklepy

 • Allegro
 • Media Expert
 • Media Markt
 • RTV Euro AGD
 • Empik
 • Avans
 • OleOle